Trasa

Start zawodów dla dystansów długiego, krótkiego oraz średniego znajduje się na plaży miejskiej w Wolsztynie. Start dystansu sprint znajduje się na molo u zbiegu ulicy Poznańskiej i promenady im. Klemensa Modlińskiego.

Trasa pływacka prowadzi do wyjścia na powyższym molo, skąd uczestnicy udają się do strefy zmian (ok. 250 m) znajdującej się na rynku. Stąd po zabraniu roweru dojazdem wzdłuż ulicy Poznańskiej (ok. 250 m) kierują się na trasę rowerową.

Na rower można wsiąść dopiero po przekroczeniu nadmuchiwanej bramy za strefą zmian.
Przy wjeździe na trasę rowerową obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Trasa rowerowa prowadzi w kierunku Nowego Tomyśla. Nawrót dla dystansu długiego i średniego znajduje się na wysokości “Leśniczówki Aleksandrów” (słupek kilometrowy 17,6). Natomiast nawrót dla dystansu krótkiego znajduje się za Błońskiem (słupek kilometrowy 22,6). Po zakończeniu zmagań na trasie rowerowej zawodnicy opuszczają ją na rondzie Solidarności i dojazdem kierują się ponownie do strefy zmian.
Zawodnik jest zobowiązany samodzielnie kontrolować ilość przejechanych okrążeń trasy rowerowej.

Bieg: Triathloniści wybiegają z strefy zmian dobiegiem w kierunku molo, skręcając w lewo wbiegają na trasę, kierując się na stadion OSiR. Następnie tą samą drogą wracają w okolice molo i kierują się do parku oraz dalej w kierunku nawrotu na ulicy parkowej.

Meta zawodów jest zlokalizowana przy scenie w parku miejskim.

Zawodnik jest zobowiązany samodzielnie kontrolować ilość przebiegniętych okrążeń trasy biegowej.


Ilość okrążeń

​Ile okrążeń muszę jechać i biegać?