Start lists

Individual


51.5/Short distance

Nr Name and surname City Club Paid
1Fijałkowski Robert WolsztynKKFP Wolsztyn
2Olszewska JoannaMaszewo-
3Piasek Wojciech WolsztynWolsztyńska Akademia Biegowa-
4Czaplicka MagdalenaMaszewo
5Błachut MagdalenaWrocławIndywidualnie-
6Teszka WojciechPzn
7Stachowiak MichałWojnowicelub wybierz z listy
8Sandberg DawidBytom-
9Skronik PiotrWarszawa
10Mazurek PawełBytkowoTri PM
11Nowotny MaciejWarszawa
12Nogaj JacekLusowo
13Machowski ŁukaszWrocław-
14Mandzyn LukaszNowa Sól
15Wejner NataliaWójcin-
16Wejner NataliaWójcin-
17Kaniewski Kamil Dąbrowa
18Walczak RobertPoznań
19Sobkowiak FilipWrocław
20Albrecht KrystianJastrzębie-ZdrójGB Galopujące Ślimaki
21Kołczyńska MartaŁódź
22Konieczny RemigiuszPoznańCity Zen Poznań
23Kowalski KazimierzTrzebnicaSekcja Triathlonu AWL-Wrocław-
24Adamczak DanielWolsztynKS Ławeczka
25Pieszała MaciejPoznań
26Lewandowska WiktoriaPobierowoSKS Oborniki-
27Liputa EmiliaWrocławAloha Triathlon Team
28Trębaczkiewicz MaciejGozdowomaciekrun-
29Szarata TomaszMiłoszyce
30Żukiewicz PiotrLubinBiegająca Kasta Miedziowego Miasta
31Niewiadomski MarcinKazimierza Wielka-
32Majda BartoszPoznańMocno w Prawo Team
33Szafrański MaciejZielona Góra
34Habernik ŁukaszCzempińHelios Czempiń
35Woronowicz KonradZielona GoraMorsy Ośno Lubuskie
36Sałek MateuszPoznań
37Otocki GrzegorzPoznańPosnania
38Wierzbicki MichałŚwiebodzinWillow/Triathlonista.com/Zgrupka
39Wysz DamianPoznańRunning Team PIA
40Bilik SławomirWarszawa-
41Mela MarcinWroclaw-
42Kasprzak PiotrSkórzewoKUŹNIA TRATHLONU
43Kruszyna DawidLegnicaTRIATHLONOWA LEGNICA
44Cechowski PiotrBurzeninPuls Tri team-
45Sidor MajaZgorzelec
46Sidor AdamZgorzelec
47Wołk MariuszRawa Mazowiecka
48Bałdyga PawełPruszkówWTP
49Pawlak JacekSerby-
50Woznicki AdamChomeciceKuznia Triathlonu
51Wasiński Artur Sulechów
52Kasperska Ewa Wolsztyn-
53Fritzsche VictoriaBeeskow
54Bartkowiak Piotr KościanTGV Kościan-
55SALGG EmilKalisz-
56Kozubowska AgnieszkaSzczecin
57Mikołajuk AnetaBEZRZECZESMT Szczecin
58Machaj AdamAccringtonMACHAJ
59Majewska-Wendrowicz IwonaTarnowo PodgórneSauerland Taem Tarnowo Podgórne
60Głowińska-Wiśniewska AnnaLusówkoSauerland Team
61Wiśniewski WaldekTarnowo Podgórne
62Berhel AgataGłogówSauerland Team Tarnowo Podgórne
63Plewa ŁukaszMiejska GórkaRun&Bike Stary Sielec-
64Majnert Joanna KobylinSauerland Team Tarnowo Podgórne
65Witkowski PiotrRawiczRun and Bike Stary Sielec-
66Zdanowski TomaszKobylnikiEnduhub/_cityzen
67Rabiega DionizyWolsztyn
68Fabijanowska AgnieszkaWrocław
69Wielgus MariuszKonarzewoMarianTEAM
70Hajnas WiktorGubin
71Eljaszczuk MarzenaLegnica-
72Przybylski MateuszKrzelków
73Sabadasz JoannaPoznańJoanka_Team
74Sabadasz MarcinPoznańNogi mnie bolą
75Skórnicki MaciejSzamotuły#barteksarbakinspiration
76Naczk JakubLubońPan
77Bogaczyk Robert Nowy Tomyśl
78Antia Aitormadridohana tritorre-
79Betegon Bleye Maria teresaMadridohana tritorre-
80Jackowiak Piotr BrzegSztuka Ruchu
81Siczynski Przemysław CzempinHelios Czempiń/Siczynski Triathlon Team
82Salej PawełGubin
83Bogaczyk RobertNowy TomyślKanapkowy Raj-
84Daleszyński JacekSzczecin
85Jasiewicz Konrad Gorzów Wielkopolski-
86Lesinski JarosławPobiedziska
87Nowak AleksanderGorzyczki-
88Szczęch Adam Czyżowice-
89Kuźnicka DariaRakoniewice-
90Zawłocki DariuszBezrzecze-
91Kresse StephanBerlinTVB 09-
92Kwolek JarosławBolesławiecRomet Factory Team
93Jankowski MaciejPoznańGFT Poland-

113/Half distance

Nr Name and surname City Club Paid
1Siwek PiotrMaszewoGwiezdne flota MASZEWO
2Gaweł DanielKielce
3Olszewska JoannaMaszewo-
4Tomaka Bogusław Ząbkowice ŚląskieZąbkowicka Grupa Biegowa Frankenstein
5Gaweł WioletaKraków-
6Jerzycki JacekGajkówGrupaTrzech-
7Olejarczyk SzymonWarszawa-
8Michalewski DariuszGogolinGrupa KAPIJA-
9Kaźmierczak OskarJarocinRockRun Jarocin
10Raszke ŁukaszRakoniewiceREAL TEAM
11Franaszek AleksanderŁódź
12Złocki MarcinKętyBESKID TRI TEAM
13Surma HenrykKętyBeskid Tri Team
14Oslak MarcinKobierniceBeskidTri
15Lucka JudytaBielsko-BiałaBeskid Triathlon Center-
16Mazurek MariuszBielsko BiałaBeskid Tri Team
17Rusin PawełGrojecBeskid Tri Team
18Żelichowski ArturKętyBeskid Tri Team
19Borowski PawelOlsztynSecure_IT
20Smal TomaszWrocław
21Konarska EdytaOława
22Kłos JanOława#TEAMKALACH
23Grzesiak MarcinKętyBeskid Tri Team
24Gołek MateuszKętyBeskidTRI Team
25Faran GrzegorzSulminGTSulmin
26Kasolik RadoslawKętyBeskid Tri Team
27Oleksy BeataKościanKOŚCIAN TEAM
28Jackowska PaulinaMiędzyrzeczKasztelanka Międzyrzecz
29Jackowski Daniel MiędzyrzeczKasztelanka Międzyrzecz
30Garczarek TomaszKościanpiękni i młodzi
31Witko-Błaszczyk SebastianJaworzyna ŚląskaŻelazna Świdnica
32Ciesla TomaszSędziszów-
33Stanke ŁukaszPoznan4Fiter/Velocity
34Imianowski KonradSieraków
35Leopold MarcinKomornikiAquanet/CityZen Poznań
36Sowa MichałKórnik-
37Bienias ŁukaszDzierżoniówGoSwimRun.pl
38Przezak JakubGodynice
39Popiel IwonaKościanTGV CLUB
40Szymakowski Marcin Międzyrzecz
41Orzyszek Roksana Rydułtowy
42Grycman MarekTurza ŚląskaLove the pain
43Piechulek SzymonPszów
44Glenc RafalPszow
45Glenc LilianaPszow
46Posacki ZbigniewLubiążWołów Biega
47Ryś SebastianGowarzewoIronPara/Życiówka
48Sabat PiotrWrocław-
49Dura ZofiaKwilcz
50Grodomiński HubertKłodawaTRI for ME
51Nowak AntoniSłubiceEL-KIBA
52Skrobacz PrzemekReda
53Żółtowski KrzysztofWrocław-
54Pikosz JoannaKościanKościan Team-
55Namysł Iwona SiechniceTri Mission
56Banek EugeniuszGorzyczkiTRIceratops
57Brukwińska MartaKościan
58Łuczak AdamStare OborzyskaMAVERICKS
59Popławski PrzemysławElbląg-
60Jankowiak ŁukaszZielona GóraAleTempo
61Kurzac PiotrOstrów Wielkopolski
62Weigang StefanGarbsenGarbsen
63Szarapanowski MarcinSzczecinULTRA DIABŁY TEAM LUBRZA
64Wróblewski MateuszRawa MazowieckaBednarski Tri Team
65Zakrzewski AdamWiry
66Siatecki PawełPoznań
67Fabijańczyk PawełLeszno
68Włodarczak MarcinNowe BorówkoHelios Czempiń Team
69Sobota MateuszTarnowskie Góry
70Kosowski MarcinWrocławMBC Team
71Stepien DavidWilhelmshavenTSR Olympia Wilhelmshaven
72Sobolewski KrzysztofZielona GóraPersonalTri-
73Siemiński Bartek KamienicaTriton Konin-
74Gzyl JakubWronkiegzyl.pl
75Wieczorek KatarzynaPleszewREHAU Crossactive-
76Skorupinski JarosławWolsztynOPONYEXPRESS
77Lis RafałMokronos DolnyTriathlon Club Wrocław
78Majchrzak KrystianWarszawa
79Bartkowiak PiotrKościanTGV Kościan-
80Tomczak KrystianPoznań12
81Bujko TomaszMińsk Mazowiecki-
82Nowak PiotrPoznańSauerland Team Tarnowo Podgórne
83Laskowska AnetaGłogówSauerland Team Tarnowo Podgórne
84Nowakowski MiłoszLusówkoSauerland Team Tarnowo Podgórne
85Kurasiński JakubLusówkoSauerland Team Tarnowo Podgórne
86Zgierski KarolTarnowo PodgórneSauerland Team Tarnowo Podgórne
87Medyk DamianWrocław
88Morawski PiotrOława-
89Prządka DawidObraCzarny koń XD
90Sażalski PiotrPsarskie1.GPR
91Wójtowicz MateuszZielona Góraajronmim
92Grzybek LukaszKaliszTram Karas-
93Chadrysiak LeszekNowa Sól-
94Cieślak PiotrSIERADZ-
95Goleń WaldekLegnica
96Kabacinski PiotrGdyniaTriKabaTeam
97Imianowski Eryk Sieraków
98Nowak PatrykWrocław-
99Smorawiński WojtekKobylnikiBMW Smorawiński
100Dwojak Marcin PrzeźmierowoBMW Smorawiński
101Kapitsa AlekseyRaniżówProswim Grupa Triathlonowa
102Szwed KamilKrosno OdrzańskieFirma Eventowa BAZOOKA
103Lubos MichałTychyHabasit
104Kolodystyi VitaliiSzczecin-
105Radkowski AdamCottbus

226/Full distance

Nr Name and surname City Club Paid
1Mleczek TadeuszŚwidnica
2Olszewski BłażejMaszewoTRIMANITA MASZEWO-
3Osiatycki Grzegorz NamysłówRonal Polska Run
4Grochowski KrzysztofMaszewo
5Dawid Łukasz GoleniówRozbiegany Goleniów
6Mikołajczyk JacekPoznań
7Kaczor PiotrMaszewoTriManita Maszewo
8Zadala MateuszMaszewo-
9Kukawka MaciejGrudziądz-
10Hońka MichałKrapkowiceMB-PROJEKT racing team
11Pryk RafałGoleniówRozbiegany Goleniów
12Nowara AndrzejRzeczyce
13Kata WiesławLubin
14Zdanowski MarcinSzczecinIRONRUN-
15Hill Mario HamburgTri Endurance Germany
16Łukowski DariuszStrzelce OpolskieGmina Strzelce Opolskie
17Partyka MajaPiła
18Studziński MikołajInowrocławSzosa Kujawy-
19Hernik KrzysztofZalasewo-
20Jędras PawełSosnowiec
21Maliszewski BolesławZielona Góra
22Janowski MaciejWolsztyn
23Pająk AndrzejSkórzewo-
24Hadrych PiotrZielona Góra
25Stuchlik TadeuszTarnowskie GóryProSwim
26Adach DariuszZąbkowice ŚląskieZąbkowicka Grupa Biegowa FRANKENTSTEIN
27Cywka TomekZąbkowice ŚląskieZąbkowicka Grupa Biegowa FRANKENTSTEIN
28Konior Wojciech BulowiceBeskid Tri
29Gmerek Pawel Wolsztyn
30Szymański Sławekwolsztyn
31Bies TomaszHecznarowiceBeskid-TRI
32Knop WojciechOpole
33Panek WojciechNiepołomice
34Kołczyńska BarbaraŁódźJEDNOOSOBOWY WSZECHSTRONNY EMERYTOWANY KLUB SPORTOWY "NO, BUJAJ SIE BAŚKA"
35Aigner MichaelSt. Veit im PongauTRI+RUN Autohaus Mayr Schwarzach
36Maliszewski PiotrŁódź
37Kępiński HenrykBełchatówKB Spartakus Bełchatów
38Matuszczak JakubKaliszZdun Triathlon Team
39Janicki MariuszłódźVera Running Team
40Gałowska AgnieszkaWągrowiecInPower
41Janicki TomekŁódźAQ Wiring Systems Team
42Brzoska PiotrChorzówNO PAIN - Iron Pyjter
43Molski PiotrWolsztyn
44Bieniecki JacekSzamotułyBiniolsteam/KB Szamotuły
45Staniszewski JacekŚwiebodzice
46Jaskot MariuszLegnicaTeam Flash
47Fiks GrzegorzPieszyceFix Catering Dietetyczny
48Mazur HubertBorek WielkopolskiBaby Falstart
49Pik KrzysztofWrocław
50Golanowski KrzysztofSzczecinGo2Tri
51Kościański ŁukaszKaliszZdun Triathlon Team
52Jęczmionka SzymonPszówTRI Grupa
53Skałecki KrystianStary Tomyśl
54Albrecht ArkadiuszJastrzębie-ZdrójGB Galopujące Ślimaki
55Myśkow ElżbietaSiechniceTriMission
56Lubowicki ŁukaszTychy40-latek Tychy
57Łagódka MarekBoryczGmina Izbicko
58Wincza CezarySzczecinGo2Tri
59Orłowski Paweł MierzynGo2Tri
60Smolarczyk AdamGdańsk***** ***
61Maciejak MarcinŻyrardówRun de Girard
62Parafinski ZdzisławŁaz
63Zientek WojciechSzlichtyngowa-
64Farrimond JackWarminster-
65Lenart RafałWrocław-
66Trela RafałŻywiecKlub Triathlonowy Żywiec-
67Kisiel TomaszRosanówAQ Wiring Systems Team
68Wislocki MichalBerlin
69Jałoszewski MichałToruń-
70Guzikiewicz MirosławGoleniówJF Duet Goleniów
71Skowronek MaciejOrzeszeTimtirimtim team-
72Łysuniec MarcinŚwidnica-
73Skowroński RafałHornówek
74Liputa GrzesiekWrocławAloha Triathlon Team
75Mroczkowski KarolWrocław
76Valentin Guille-DeversMontreuilUSF Triathlon
77Sojkowski PiotrWarszawaTriNEGU / Najmowicz Triathlon-
78Furmanek JarosławSzczecinGo2tri
79Gębala WojtekWarszawa
80Przybylski AndrzejKrzelkówZąbkowicka Grupa Biegowa FRANKENTSTEIN
81Sarbaczewski Sebastian ObornikiSKS Oborniki-
82Czapracki DominikOpalenica
83Fajok SzymonObornikiSKS Oborniki-
84Knepka Piotrświecie-
85Glenewinkel MarenHannover
86Różewicz DariuszTychyPANCE
87Wróbel MarcinWodzisława ŚląskiWróbel Family Team
88Jakubas PawełWarszawa
89Tříska JaroslavPraha 4VSK Humanita Praha
90Świderski PawełKościelna WieśZdun Triathlon Team
91Lewandowski MaciejWrocławALOHA TRIATHLON TEAM
92Świtala KrzysztofRakoniewiceNiagara Rakoniewice
93Błaszczykiewicz AdamWołczyn
94Lupa AdamNamysłówNTT TRIADA Namysłów-
95Krupowicz MarcinWarszawa
96Ziemiakowski SławomirŁódźVeolia Energia Łódź SA-
97Nosek DaliborHolicTriatlon Team Trnava
98Huliaiev IvanSzczecin
99Sobczyński AdamMiędzychód-
100Smagała WojciechWrocław
101Planetorz MarekLewin Brzeski
102Skrzyński TomaszGłogówKGHM - ZG Run-
103Talarek ArkadiuszCierpiceTriathlon Konsulting-
104Kolasa KonradSzczecinuprane.pl-
105Bednarek PiotrRawa Mazowiecka
106Modrzyk ArkadiuszBabimost
107Gruszka JacekŁódźAQ Wiring System Team-
108Bielicki BartoszMiliczRunning Team Milicz
109Reif CynthiaHamburgTeam Erdinger Alkoholfrei
110Kosioł AndrzejWrocław
111Bartochowski ŁukaszPoznańVanHooy Bike Manufaktur
112Michalik MichałSierosławVanHooy Bike Manufaktur
113Sklenář Capt. JakubSamotiškyVentobikes.cz
114Charubin Mariusz PiszNSZ-
115Pryga GrzegorzNysa
116Kawka RafałRadomskoKbks Radomsko
117Iwański BartłomiejWarszawa
118Budzanowski MichałWrocław-
119Gustavsson AndreasKalmarKalmar RC-
120Olszak BartoszPiotrków Trybunalski-
121Jakubczak AndrzejRobakowoVanHooy Bike Manufaktur
122CHRUŚCIELSKI PAWEŁZIELONA GÓRASANGRAF.PL-
123Sevastsyanau SiarheiWarsawaSevastsyanau team-
124Toft Oleodense

Relay


Relay 51.5/Short distance

Nr Team (members) City Club Paid
1Szczecin (Łukasz Stocki, Marcin Zdanowski, Karol Zieliński)Szczecin3LGGS-
2Mamy Złe Intencje (Andrzej Wasilek, Jakub Bok, Filip Gryka)Nowy TomyślWybrańcy z Matplanety
35%5gram (Krzysztof Rothe, Paweł Waligórski, Marcin Tatarynowicz)WolsztynKS ŁAWECZKA
4ŁĘCZYCA TEAM (Ewa Pieszała, Krzysztof Rachwalski, Barbara Rachwalska)Poznań
5Triathlon Queens (Karolina Tatarynowicz, Joanna Grześkowiak - Utrata, Paulina Tomiak)WroniawyNiagara, Wolsztyńska Akademia Biegowa
6Anna & Zuzanna (Zuzanna Cieśla, Anna Skrzypczak, Zuzanna Cieśla)Wolsztyn
7 (Ewa Wachsman, Magdalena Barska, Małgorzata Mizerska)WolsztynNiagara Wolsztyn